Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 22 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Diamenciki z ZSO Bobowa

22.03.2013 || Kategorie: Edukacja || Autor: Dorota Smaluch

Kilkoro uczniów bobowskiego ZSO może się pochwalić zwycięstwami w konkursach wyższych szczebli. To spory sukces nie tylko młodzieży, ale również ich opiekunów a przede wszystkim szkoły!

Młodzi ludzie często uważają, że udział w konkursach jest nudny lub głupi, ponieważ trzeba się uczyć. Znajdują się jednak tacy, którzy poświęcają nauce trochę więcej czasu. Od początku roku szkolnego w bobowskim ZSO odbyło się wiele konkursów, część z nich rozwinęła się również na szczebel powiatowy, wojewódzki, okręgowy a nawet ogólnopolski.

Przykładami są:
Klaudia Górska z klasy Ia LO, która zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Teatralno-Recytatorskim im. Jana Pawła II (kategoria – recytacja), pięknie recytując fragment „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza i fragment Konstytucji duszpasterskiej Soboru Watykańskiego II.

Radek Szeptak, Bogdan Szura i Grzegorz Turek, którzy wzięli udział w XIV edycja Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych pt. „Gotuję z pasją i fantazją” w Krakowie. Startowali w trzech kategoriach: barman, kelner i kucharz. W kategorii barman Radosław pod opieką Urszuli Mazur-Jamro a w kategorii kelner Bogdan i Grzegorz pod opieką Marty Lach-Mruk i Wiesława Jabłońskiego. Chłopcy zajęli III miejsce.

Zuzanna Maciaszek i Kamil Brończyk, reprezentowali natomiast ZSO Bobowa w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Gastronomicznych. Kamil uzyskał największą ilość punktów w teście. W ogólnej klasyfikacji drużynowej szkoły zajęła II miejsce.

Justyna Mierzwa uczestniczyła w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV, AIDS i uzależnieniach. Chociaż nie brakowało w niej licznych tematycznych pułapek, uczennica świetnie sobie poradziła. Justyna, zajęła I miejsce, kontynuując zwycięstwa swoich poprzedników z ubiegłych lat.

Paweł Gryzło z klasy 3b LO reprezentował szkołę na XXXIX Olimpiadzie Geograficznej na szczeblu okręgowym w Jarosławiu. Pomimo dużego stopnia trudności, który towarzyszy olimpiadom przedmiotowym, zdobył wysoki, zadowalający wynik i niewiele zabrakło do tego by reprezentował szkołę w eliminacjach centralnych.

Katarzyna Mierzwa i Bogdan Szura, którzy  zakwalifikowali się do II etapu Konkursu Lingwistycznego „Duet”. Patrząc na te osiągnięcia można powiedzieć, ze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nie brakuje lingwistów.

Paweł Gryzło i Grzegorz Pruś, którzy byli przedstawicielami ZSO w Bobowej w finale organizowanego przez PCE Gorlice XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Grzegorz zdobył tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego, zaś Paweł zajął II miejsce.

Kamil Brończyk uczeń klasy III T, uzyskując we wcześniejszym (okręgowym) etapie  olimpiady najlepszy wynik, od dnia 14.03.2013 do 16.03.2013 w Szczecinie brał udział w eliminacjach Centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu pod opieką Wiesława Jabłońskiego. Spośród 65 uczestników zostało wyłonionych sześciu laureatów, wśród których znalazł się Kamil zajmując czwartą pozycję. Tym samym uczeń otrzymał indeks i ma możliwość wyboru uczelni bez eliminacji wstępnych. Poza tym otrzymał liczne nagrody rzeczowe. Został także nagrodzony za zajęcie II miejsca w rozwiązywaniu zadań skojarzeniowych, które należą do najtrudniejszych na tej olimpiadzie. Marszałek województwa Zachodnio-Pomorskiego wręczył Kamilowi list gratulacyjny, a dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mile widziałby Kamila jako studenta swojej uczelni. Ucznia do Olimpiady przygotowywali pani Marta Lach-Mruk oraz pan Wiesław Jabłoński.

W rozmowie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących z  Bobowej podkreślił, że jest bardzo dumny z uczniów, którzy reprezentując szkołę zdobywają wysokie lokaty w różnych konkursach oraz olimpiadach. Życzyłby sobie, by te sukcesy powtarzały się i było ich coraz więcej.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich uczniów i serdecznie im gratulujemy.

Fot. ZSO Bobowa