Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Kolejne zmiany na PKP! Nowy rozkład jazdy

09.02.2013 || Kategorie: Bobowa, Region, Transport || Autor: Damian Nowak

Już jutro, 10 lutego po raz kolejny zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Przez Bobową nadal będzie kursować ta sama ilość pociągów, lecz musimy przygotować się na usunięcie niektórych bezpośrednich połączeń do Krynicy oraz dłuższy czas podróży. 

W nowym rozkładzie jest kilka istotnych zmian które spowodują jeszcze trudniejsze podróże PKP. Głównym utrudnieniem mogą być prace modernizacyjne prowadzone na niektórych liniach, co będzie skutkowało przesiadką do autobusu.

Również dotkliwą zmianą jest fakt, że pociągi będą jechały dłużej, przez co niektórzy podróżujący PKP będą mogli mieć problem z dotarciem do pracy na czas.

Najbardziej uciążliwą zmianą jest skrócenie pociągów kursujących na odcinku Kraków – Krynica do trasy Kraków – Nowy Sącz. Jeśli będziemy chcieli dostać się do Krynicy będziemy musieli przesiąść się do innego składu.

Rozkład został dostosowany do możliwości finansowych Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. To oznacza ograniczenia na wszystkich liniach.  W całym województwie ograniczono terminy kursowania znacznej ilości pociągów, ponadto wycofano z rozkładu jazdy 29 kursów oraz skrócono trasy 14-stu.

Nowy rozkład jazdy dostępny tutaj.

Fot. Mateusz Książkiewicz

mIMG_8208