Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

11-go listopada w ZSZ Bobowa

09.11.2012 || Kategorie: Edukacja, Tradycja || Autor: Łukasz Augustyn

„Jeszcze Polska nie zginęła…” od tych słów hymnu narodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej rozpoczął się uroczysty apel poświęcony rocznicy 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

Z tej okazji w wielu szkołach na naszym terenie odbywają się uroczyste apele, między inny w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej. Uczniowie tej szkoły zaprezentowali wydarzenia historyczne, jak wyglądała Pierwsza Wojna Światowa oraz jak Polacy walczyli za ojczyznę.  Podczas uroczystości przedstawiono też kilka fragmentów filmowych z przebiegu wojny oraz życiorys Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Oprócz części multimedialnej można było zobaczyć część literacką  i muzyczną . Wszystkim zebranym na okolicznościowym apelu bardzo podobała się część artystyczna przygotowana przez uczniów.

„11 Listopada obchodzimy rocznicę upamiętniające odzyskanie Niepodległości przez Polskę, z tej okazji odbyła się dzisiaj akademia upamiętniająca to najważniejsze święto państwowe. Młodzież z klas I, II i III pod kierownictwem Ireny Wojtarowicz i Ireny Michalik-Mruk przygotowała apel aby w ten sposób przybliżyć wszystkim wydarzenia związane z odzyskaniem w 1918 r niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. ” – mówi Beata Król wicedyrektor ZSZ w Bobowej.

fot. Michał Niemaszyk