Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 01 listopada 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

12.06.2012 || Kategorie: Bobowa, Sport || Autor: Łukasz Augustyn

Od 6 do 17 czerwca w Krakowie odbywa się Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas rozgrywek nie zabrakło również bobowskich zawodników, którzy współtworzą Kadrę Małopolski.

W tegorocznym składzie małopolskiej kadry w siatkówce chłopców znajduje się, aż czterech zawodników z LKS Bobowa – mówi Paweł Popardowski, trener. Dla chłopców z Bobowej jest to duże wyróżnienie bo są w gronie najlepszych zawodników z całego województwa. To zaszczyt uczestniczyć w takiej imprezie. W tamtym roku kadra małopolski zdobyła ósme miejsce na Olimpiadzie w  Suwałkach i dobrze było by to powtórzy, ale myślę że chłopaków stać na walkę o medal – dodaje trener.

Trenerami Kadry Małopolskiej w tym roku są Jacek Litwin i Paweł Popardowski. Eliminacje rozgrywane są na halach sportowych AGH i UJ przy ulicy Piastowskiej 26 w Krakowie.  Organizatorem turnieju jest m.in. Polski Związek Piłki Siatkowej, Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej  i Małopolski Związek Piłki Siatkowej. W eliminacjach startuje 16 reprezentacji wojewódzkich złożonych z zawodników w wieku 16 lat, którzy grają w klubach sportowych danych województw.

Kadrę reprezentują zawodnicy z następujących zespołów:
LKS Bobowa
Gyzło Przemysław
Kwarciński Wiktor
Popardowski Jakub
Wiejaczka Dawid
Dobry Wynik Kraków
Fornal Tomasz
Jóźwik Mateusz
Komenda Marcin
Róg Bartłomiej
Zięba Szymon

Wawel Kraków  
Kania Marcin

GKPS Gorlice
Toczek Piotr

KS Ryglice Ryglice
Kupiec Mateusz

Dunajec Nowy Sącz
Hamiga Łukasz

Podczas eliminacji kadra rozegrała 3 mecze i we wszystkich odniosła zwycięstwo. Gra była bardzo wyrównana i  każdy zespół chciał się pokazać z jak najlepszej strony, gdyż stawka jest wysoka a nagroda bardzo prestiżowa. Sponsorem Kadry małopolskiej była firma Zajazd Ostoja, która ufundowała stroje dla naszych siatkarzy.

– Nasza współpraca z Małopolskim Związkiem Stowarzyszeń Kultury Fizycznej zaczęła się już bardzo dawno – mówi Marcin Szczepanek, właściciel Zajazdu Ostoja. Zawsze wspieraliśmy aktywizację młodzieży w kierunku sportu i wychowania fizycznego. Siatkówka jest również moim osobistym hobby. Dlatego zdecydowaliśmy się wspierać rozwój sportu, oraz młode talenty, szczególnie że reprezentantami Małopolski są chłopcy grający w LKS Bobowa. Jesteśmy dumni że możemy wspierać i uczestniczyć w takiej inicjatywie

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się na początku lipca będziemy relacjonować na naszym portalu.

Wyniki poszczególnych meczów :
Czwartek 07.06
Małopolska vs. Opolskie (3:1)
set 1: 25 – 21
set 2: 25 – 21
set 3: 25 – 22
set 4: 23 – 25

Piątek 08.06
Mazowieckie vs. Małopolskie(2:3)
set 1: 25 – 23
set 2: 25 – 22
set 3: 23 – 25
set 4: 21 – 25
set 5: 16 – 18
Sobota 09.06
Małopolskie vs. Podlaskie(3:2)
set 1: 25  – 23
set 2: 25  – 20
set3: 30  – 32
set 4: 19  – 25
set 5: 15  – 11