Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 14 sierpnia 2020

Poświęcenie sztandaru PZHGP (TV)

25.04.2012 || Kategorie: Bobowa, Społeczeństwo || Autor: Joanna Róż

Data 21 kwietnia na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich działaczy i członków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Wszyscy skupieni w Oddziale Beskid Sądecki celebrowali oficjalne poświecenie sztandaru, które miało miejsce w kościele parafialnym w Krużlowej.

Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Marek Szewczyk, który poświęcił sztandar, a na zakończenie udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym pasjonatom i ich rodzinom. W homilii podkreślał zaangażowanie i poświęcenie tej pięknej pasji ,a także zachwyt nad stworzeniem jakim jest gołąb. Za oprawę muzyczną była odpowiedzialna parafialna orkiestra dęta  z Krużlowej.

Po uroczystości  w Kościele zgromadzeni goście udali się do pobliskiej Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej by tam świętować wspólnie osiągnięty cel.  Spotkanie zaszczycili swoją obecnością:

Stanisław Kogut  –  Senator RP,
Leszek Skowron – Wójt Gminy Korzenna ,
Wiesław Kracoń -Przewodniczący Rady Gminy Korzenna,
Wacław Ligęza – burmistrz Bobowej,
Stanisław Siedlarz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej,
Piotr Krok – Wójt Gminy Grybów,
Ksiądz Marek Szewczyk – proboszcz parafii Krużlowa,
Jan Węgrzyn – prezes PZHGP okręgu Nowy Sącz
Wiesław Wojnarski – Wiceprezes PZHGP Okręg Kraków
oraz
Poczty Sztandarowe z  Okręgów: Zakopanego oraz Tarnowa.

Wyróżnienie za ogromny wkład społeczny dla Związku  otrzymali  Ewa Nalepka, Krzysztof Ogorzałek, Jerzy Migacz oraz Paweł Pawlak.

Należy podkreślić, że oddział Beskid Sądecki  liczy sobie dopiero dwa lata i już osiągnął swój cel jakim był wypracowany sztandar. Oddziałowi można pogratulować organizacji i sumienności, którymi wyróżnia się na tle innych.

Udanego sezonu lotowego drodzy hodowcy!