Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 14 sierpnia 2020

Czy Bobowa czyta cytaty Tacyta? (TV)

23.04.2012 || Kategorie: Bobowa, Kultura || Autor: Sabina Janus

Książka – mówi się o niej, że jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dzięki niej przenosimy się w zupełnie inny od otaczającego nas świat, mogąc choć na chwilę zapomnieć o naszych problemach.

Tymczasem prawda jest taka, że 42% Polaków wyraża brak zainteresowania książką, wystawiając „przyjaźń” z nią na próbę.

W dobie dzisiejszych czasów czytać może każdy, nawet osoba niewidoma. Technologia i pomysłowość ludzi posunęła się tak daleko, że na rynku dostępne mamy już nawet tzw. audiobooki, czytane przez lektora. Jednak paradoksem jest to, że mając do wyboru książkę i jej ekranizację, wybieramy niestety film.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Dzień ten ma nam uświadomić jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu książki i zachęcić do ich czytania. My postaramy się przybliżyć państwu i zarazem pomóc odbudować tą cenną przyjaźń. Dlaczego warto czytać? A choćby dlatego, że czytanie uczy myślenia i cierpliwości, rozwija wyobraźnię i uczy poprawnego wysławiania się i pisowni, a przede wszystkim poszerza naszą wiedzę. Jednym słowem czytanie nas ubogaca, a to wiedzą już nawet dzieci i to właśnie one czytają najwięcej i najchętniej. Kolejny paradoks, ale to właśnie z nich dorośli powinni brać przykład.

Kochani, czytajmy wszystko, co wpadnie nam w ręce. Nie wykręcajmy się brakiem czasu i obowiązkami, uczyńmy z książki swojego sprzymierzeńca i najlepszego przyjaciela, bo w przeciwieństwie do ludzi, książka nas nie oszuka i nie porzuci. Zapraszamy do lektury!

 

fot. Joanna Róż